instagram1
چهار راه موثر برای جذب کاربران توسط اینستاگرام
29 نوامبر, 2014
Up-Arrow-Icon
تشویق کاربران برای به اشتراک گذاری مطالب در فیسبوک
2 دسامبر, 2014

گوگل پلاس توسط گوگل كه بهترين موتور جستجوگر اينترنتي است مديريت و پيشتيباني مي‌شود و كليد موفقيت براي كسب و كار شما به شمار مي‌آيد. آيا اين دليل براي استفاده از گوگل پلاس، كافي نيست؟ گوگل به صورت جدي خود را وقف گوگل پلاس كرده تا اينكه اين پلتفرم به نقطه ملاقات تمام سرويس‌هايي كه عرضه مي‌كند تبديل شود. اين ويژگي به رشد كسب و كار شما كمك خواهد كرد؛ البته اگر به درستي از آن استفاده كنيد.

اما چه زماني بايد كار را شروع كرد؟ همين حالا.  

و چگونه بايد كار را شروع كرد؟ راهكارهای زیر را مطالعه كنيد.

1- با هوادارانتان در ارتباط باشید

يكبار در هفته با يكي از طرفداران خود،‌ در هنگ‌آوت گوگل پلاس نوعي مصاحبه و يا مكالمه به مدت 10 تا 30 دقيقه داشته باشيد. رابي ويليامز(كه از دنيا رفته) و رافا نادال چنين كاري را انجام مي‌دهند. و يك روز، جوزف اجرم با يك روزنامه كاملا شناخته شده از طريق پروفايل خود در گوگل پلاس، توئيت‌كم داشت. 

2- مراسم‌ها و رویداد ها (Events)

اگر شما قصد سازماندهي مراسم‌ها را داريد، افرادي را جستجو كنيد كه به برند شما علاقه دارند و فهرست اين افراد را با نظم خاص و بر اساس موقعيت جغرافيايي، يا صنايع و حوزه علايق، مرتب كرده و همواره افراد مختلفي كه مي‌توانند در مراسم گوناگون شركت كنند را به خاطر بسپاريد. شما سپس مي‌توانيد اطلاعات، جزئيات، پيشنهادات ويژه، حراجي‌ها، اجناس و همچنين دعوت‌ها را بين افرادي مناسبي كه مد نظرتان هستند، توزيع كنيد و به دست آنها برسانيد.

3- داستان خود را تعريف كنيد

از گوگل پلاس براي صحبت كردن درباره اتفاقاتي كه در حرفه، آژانس و يا برند شما رخ مي‌دهد استفاده كنيد و حتي داستان زندگي افرادي را كه در اين اماكن كار مي‌كنند، نقل كنيد. همچنين مي‌توانيد  اتفاقاتي كه به صورت روزانه رخ مي‌دهند را روايت كنيد اتفاقاتي مانند:

رويدادهاي واقعي،‌ پروژه‌هاي جديد، ملاقات با مشتريان و يا بازديدهاي مشتريان،‌ توسعه پروژه‌ها، آموخته‌ها، اتفاقاتي كه در راه رسيدن به يك كنفرانس رخ مي‌دهد، ديدگاهي كه هر يك از كارمندان شما نسبت به زندگي دارند و چگونگي مواجهه با هر پروژه. گوگل پلاس، دقيقا براي چنين روايت‌هايي طراحي شده است.

همگان مي‌توانند در يك صفحه يكسان در گوگل پلاس مشاركت كند همانگونه كه امكان وجود بيش از يك مدير براي هر صفحه وجود دارد. شما مي‌توانيد از پست‌ها، لينك‌ها، گالري عكس‌ها و فيلم‌ها استفاده كرده و شروع به استفاده از هنگ‌آوت بكنيد و بسته به اينكه چه كاري انجام مي دهيد، شكايات دريافت كنيد. شما همچنين مي‌توانيد يك جامعه بوجود آورده تا اينكه خود را با مخاطبان‌تان متحد كنيد. 

4- برای مخاطبانتان ارزش قائل شوید

شما به احتمال بسيار زياد از جامعه خود، ايميل‌هايي دريافت خواهيد كرد كه در اين ايميل‌ها درخواست كمك، دانش يا تجربه شده است. اين فكر خوبي است كه اگر يكبار در هفته، يا هر دو هفته يكبار يا حتي هر يك ماه يكبار،  به صورت عمومي از هنگ‌آوت استفاده كنيد تا اينكه به به تمام ترديدها،‌ توضيحات و همه پرسش‌هايي كه شما دريافت كرديد و تصور مي‌كنيد كه مهم هستند، پاسخ بدهيد.

شما مي‌توانيد پرسشي را كه قصد داريد به آن پاسخ بدهيد، به صورت عمومي يك يا دو روز زودتر از روز حضور عمومي در هنگ‌آوت، مطرح كنيد. همچنين مي‌توانيد اسامي پرسش كنندگان را هم اعلام كنيد تا آنها متوجه شوند كه برايشان ارزش قائل هستيد و آنها را در كار خود مشاركت مي‌دهيد. 

5- بحث گروهی داشته باشید

استفاده از هنگ‌آوت به شما اين امكان را مي‌دهد كه به صورت همزمان چندين مكالمه با 4 تا 9 نفر داشته باشيد. هنگامي كه موضوع سازماندهي پروژه‌ها مطرح مي‌شود، اين ويژگي، كمك بزرگي به شما مي‌كند. شما همچنين مي‌توانيد مكالمه را ظبط كرده و آن را وارد يوتيوب كنيد تا اينكه بتوانيد به صورت شخصي، فايل مورد نظر را ذخيره كرده و هر زمان كه اراده كرديد، آن را مرور كنيد.  همچنين مي‌توانيد از طريق يك لينك شخصي، اين مكالمه را با ديگر اعضاي تيم خود به اشتراك بگذاريد. علاوه بر اين، شما مي‌توانيد تمام اسناد و مكالمه‌ها آن چت را وارد GoogleDocs كنيد. 

 

6- برند شخصي خود را ارتقا دهید

بسياري از مردم، ايده برخورداري از يك وب‌سايت «درباره من» به صورت آنلاين كه شما بتوانيد در هر شبكه اجتماعي پيدا كنيد را دوست ندارند. بيشتر اين افراد براي انجام اين كار وقت نمي‌گذارند.

يك معرفي ساده در مورد كاري كه انجام مي‌دهيد تهيه كنيد. پس از آن، در بخش مقدمه، در مورد اينكه چه كاري مي‌كنيد و چه كسي هستيد بيشتر توضيح بدهيد؛ به گونه‌اي كه افرادي كه آن را مي‌خوانند، دليلي براي در ارتباط بودن با شما براي خود پيدا كنند. حتي اين كار را براي آنها آسان‌تر كنيد؛ يك لينك براي صفحه تماس شخصي ايجاد كنيد ( كه آنها مجبور نباشند وقت زيادي را براي يافتن صفحه تماس با شما پيدا كنند).

فهرستي از كارهايي كه براي مردم انجام مي‌دهيد، بنويسيد و به آنها بگوييد كه چگونه به آنها كمك مي‌‌كنيد. اينگونه هر بار كه يك نفر وارد پروفايل شما مي‌شود، تنها موضوعات مهم نمايش داده مي‌شوند؛ البته پس از اينكه شما اظهار نظر و يا پستي را منتشر كرده و يا در آن مشاركت كرده‌ايد.

پس از كامل كردن پروفايل خود با كلمات كليدي، به شما توصيه مي‌كنیم كه توضيح بدهيد كه چگونه از گوگل پلاس استفاده مي‌كنيد؛ با اين كار، شما اهداف خود را به صورت شفاف مشخص مي‌كنيد كه نبايد اين اهداف با اهداف شما در فيسبوك و يا توئيتر يكسان باشد. در غير اينصورت، چه دليلي دارد كه آنها با شما در اينجا ارتباط برقرار كنند؟

تمام اين موارد تنها به برند شخصي شما كمك نمي‌كند بلكه هم يافتن برند شما را آسانتر مي‌كند و همچنينSEO برند شما را بهبود مي‌بخشد. 

7- برای مخاطبان خود محتوا تولید کنید

اگر شما يك مجله، بلاگر و يا توليد كننده محتوا هستيد و مخاطبان به محتواي شما علاقه‌مند هستند، حتما آگاه هستيد كه آنها؛ علايق مختلفي دارند. شما مي‌توانيد از موضوعات مختلف طراحي شده، براي حضور در بخش‌ و حوزه‌هاي مختلف مانند فرهنگ،‌ ورزش،‌ اخبار فوري، اخبار بين‌الملل و غير استفاده كنيد. به عنوان مثال، اگر شما بخشي به نام فناوري داريد، مي‌خواهيد كه حلقه علاقه‌مندان به فناوري، قادر به شناسايي مطالبي باشند كه براي آنها جذاب خواهد بود نه اينكه آنها را با محتوايي كه برايشان جذاب نباشد، خسته كنيد. 

8- موقعيت‌هاي كاري را به اشتراک بگذارید

شما مي‌توانيد حلقه‌هايي بوجود بياوريد تا اينكه افرادي را كه به دنبال موقعيت‌هاي شغلي هستند در اين حلقه‌ها گرد هم آورده و به صورت اختصاصي، اخبار، منابع يا پيشنهاداتي را كه ممكن است براي آنها جذاب باشد، به اشتراك بگذاريد. شما همچنين مي‌توانيد نوع ديگري از اين حلقه‌ها را ايجاد كنيد؛ البته با مشاركت عرضه كنندگان، هماهنگ‌كنندگان، مشتريان و افرادي كه به آنها اعتماد داريد. اين كار به  شما كمك مي‌كند كه يك شبكه خصوصي بوجود بياوريد.

9- كار جمعي (Crowdsourcing) ایجاد کنید

از طريق جوامع گوگل پلاس، شما مي‌توانيد يك جامعه كار جمعي با تيم خود ايجاد كرده تا به پروراندن پروژه‌ها، به اشتراك گذاشتن اطلاعات يا منابع بپردازيد و ايده‌هاي مختلف در مورد موضوعات مشترك را عرضه كنيد. يا حتي مي‌توانيد با اين كار، افراد مستعد را شناسايي كرده و به كار بگيريد. 

10- كنفرانس و سمينار اينترنتي برگزار کنید

شما مي‌توانيد از طريق گوگل پلاس، براي خودكنفرانس يا يك دوره آموزشي برگزار كرده، از كاربران مورد نظر خود از طريق حوزه علايق‌شان دعوت كرده و به صورت همزمان در يوتيوب، اين كنفرانس يا دوره را به صورت عمومي منتشر كنيد. شما مي‌توانيد به شيوه مورد علاقه خود اقدام به بازاريابي، تبليغ، توزيع و حتي بازنگري آمار و ارقام كنيد. حالا شما نياز به يك ايده جذاب - يا يك دوره يا سخنراني-  يك گروه از افراد علاقه‌مند و ارزش قابل عرضه داريد تا اينكه آن كنفرانس و يا سمينار اينترنتي را راه‌اندازي كنيد. كريس بروگان و گاي كاوازاكي اين كار را خيلي خوب انجام مي‌دهند. 

گوگل پلاس توسط گوگل كه بهترين موتور جستجوگر اينترنتي است مديريت و پيشتيباني مي‌شود و كليد موفقيت براي كسب و كار شما به شمار مي‌آيد. آيا اين دليل براي استفاده از گوگل پلاس، كافي نيست؟ گوگل به صورت جدي خود را وقف گوگل پلاس كرده تا اينكه اين پلتفرم به نقطه ملاقات تمام سرويس‌هايي كه عرضه مي‌كند تبديل شود. اين ويژگي به رشد كسب و كار شما كمك خواهد كرد؛ البته اگر به درستي از آن استفاده كنيد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *